facebook

82% українських пенсіонерів отримують пенсію нижче прожиткового мінімуму

82,7% пенсіонерів отримують пенсію до 4 000 гривень, а це нижче фактичного прожиткового мінімуму, що є ключовою проблемою, яка потребує вирішення.

Про це заявила перший заступник міністра соціальної політики України Наталія Ненюченко в ході публічних консультацій за участі радника прем’єр-міністра Романа Кобця, представників центральних органів виконавчої влади, міжнародні партнери, профспілок, роботодавців, суб’єктів ринку недержавного пенсійного забезпечення та громадських організацій, інформують “Вікна” з посиланням на Міністерство соціальної політики України.

“За наявності обмеженого фінансового ресурсу солідарної пенсійної системи, тіньової зайнятості, тіньової виплати заробітної плати та враховуючи те, що лише 5% працюючих приймають участь у системі недержавного пенсійного забезпечення (при цьому більшість сплачують внески нерегулярно і в недостатньому розмірі), рівень пенсійного забезпечення майбутніх пенсіонерів буде знижуватися”, — заявила Наталія Ненюченко.

Вона наголосила, що неналежне державне регулювання інклюзивного середовища та доступних послуг не дає можливості людям похилого віку інтегруватися у соціум, вести повноцінне життя.

“Міністерством наразі розроблено проект Концепції по досягненню цілі 3.4. “Для людей похилого віку створені умови для активного життя, вони мають кваліфікований та сучасний догляд і гідне матеріальне забезпечення. Створені умови для безпечного добровільного пенсійного накопичення” Програми діяльності Уряду. Реалізація її положень сприятиме спрощенню системи солідарного пенсійного страхування, посиленню стимулів до сплати єдиного соціального внеску та виведення “з тіні” доходів. Стимулюватиме до накопичень на власну старість та їх захисту від зловживань у фінансовому секторі. Забезпечить розвиток та належне державне регулювання надання соціальних послуг особам похилого віку”, — резюмувала заступник міністра.

В ході активної дискусії сторонами було висловлено багато думок та надано пропозиції які буде розглянуто при доопрацюванні Концепції.

Джерело.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: