facebook

Аудитори перевірили проект нового моста на Пасічну. Марцінків заявив, що на їх висновки намагалися вплинути

Незалежні аудитори надали висновки з перевірки проекту нового моста в мікрорайон Пасічна – у них є низка зауважень. 

Про це йшлося під час щотижневої наради у міського голови 11 лютого, інформує “Галка”.

Тут заслухали питання “Про стан будівництва моста” на Пасічну в Івано-Франківську. Перед присутніми виступив керівник групи аудиторів. Голова ГО «Українська асоціація аудиторів безпеки автомобільних доріг» Костянтин Щербаченко.

“Коли зустрічалися з міністром інфраструктури, то домовлялися провести незалежний аудит проекту моста і розв’язки, і цих фахівців порадили в міністерстві”, – зазначив перед виступом Щербаченка міський голова Руслан Марцінків.

Аудит проводять за оцінкою восьми критеріїв – від функції дороги до елементів пасивної безпеки на ній.

“Ми звернули увагу, що знаки маршрутного регулювання, які є в проекті, виводять транзитний рух на новий міст. Ми пропонуємо залишити рух транзитний на старий міст, а на новий направити локальний рух. Пропонуємо переглянути ширину смуг руху для авто задля “заспокоєння руху”, і це додасть місце для тротуару чи велосмуги…Найважливіше для аудиту – перехрещення і примикання. Рух з мосту перехрещується з рухом на “Новій Надрічній”. Є ймовірність, що будуть ДТП. Пропонуємо спрямувати рух одразу з мосту на кільцеву ділянку. На інших перетинах пропонуємо влаштувати світлофори, бо на “Старій Надрічній” буде велика інтенсивність руху…Звернули увагу що біля цвинтаря є пропозиція влаштувати стоянку, це небезпечно, бо рух на “Стару Надрічну” зі стоянки буде заднім ходом. Звернули увагу на недостатню інфраструктуру для велосипедистів і пішоходів. Потрібні пішохідні і велосвітлофори. Потрібно збільшити тротуари і забезпечити безпеку. Передбачаємо, що рух з жилих кварталів в центр буде інтенсивним для пішоходів і велосипедистів. Є декілька зауважень щодо недостатності дорожніх знаків (небезпечні повороти). Також треба поправити схему маршрутного орієнтування. Більшість наших пропозицій були враховані замовником”, – сказав Щербаченко.

Прокоментував виступ начальник управління капітального будівництва Роман Галіпчак.

“Це перший такий аудит в Україні. З його висновками можемо замовляти торги по будівництву розв’язки”, – сказав Галіпчак.

Мер міста Руслан Марцінків залишився задоволеним висновком аудиторів.

“Дуже добре що замовили такий аудит. Ми пробували направити листи власникам земель для розширення розв’язки. Це зокрема автосалон. Вони готові продати, але за 100 мільйонів гривень. Друга фірма не можуть надати дозвіл на продаж, бо будують споруду. Третя ділянка – обласна асоціація учасників АТО – теж передали цю ділянку і отримали квартири. Вартість цих ділянок щонайменше 300 мільйонів. Аудитор не казав, але на нього пробували впливати, говорили, просили дати висновок що міст там не може бути. Ми знаємо, що йдуть вибори, але міст має бути. Тому буде у мене зустріч з китайськими інвесторами, інвесторами з Швеції, будемо говорити про спільний проект”, – прокоментував мер Руслан Марцінків.

Джерело.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: