facebook

Пологи: чи ризиковано народжувати дитину в лікарні в умовах пандемії COVID-19

Через поширення коронавірусу у світі майбутні мами планують, де безпечніше народити дитину, щоб вберегти її від будь-якої небезпеки. Що обрати – домашні пологи чи в лікарні – читайте далі.

Як написала гінекологиня Тетяна Осауленко, в найбільш уразливій групі населення з емоційної точки зору під час пандемії коронавірусу є вагітні, пише Фіртка з посиланням на 24 канал.

Абсолютно природною реакцією жінки перед пологами є бажання захистити свою дитину. А у час, коли у світі поширюється новий вид коронавірусу, майбутні мами приймають рішення народжувати вдома. За словами лікаря, домашні пологи не є хорошим варіантом.

“За останні 2 тижні в країні спостерігається різке підвищення домашніх пологів! І, як би це не здавалося хорошим варіантом, в умовах пандемії, це не так… Пологи – найбільш непередбачуваний фізіологічний процес! Ніколи не знаєш, що може піти не так”, – написала Осауленко.

Гінекологиня наголосила, що безпечніше народжувати дитину в пологовому будинку.

Чи є можливість заразитися коронавірусом в пологовому будинку?

Ймовірність заразитися COVID-19 існує для кожної людини, якщо не дотримуватися дистанції між людьми і гігієни рук, скажімо. Навряд чи жінка буде народжувати дитину самостійно, адже треба запросити додому, щонайменше, акушера. Відтак ризик інфікуватися коронавірусом є.

“В пологових будинках підтримується високий рівень протиепідемічної безпеки для того, щоб захистити жінок і малюків від ризиків зараження”,
– наголосила гінекологиня.

Крім того, вона згадала, що малюка після народження треба оформити, надавши список документів.

Якщо медичні довідки відсутні, комісія може видати висновок лише після огляду малюка і жінки протягом 7 днів після пологів.

Тобто захистити дитину від контактів із зовнішнім світом – неможливо. Тому домашні пологи – це навряд чи найкращий варіант в умовах пандемії.

Джерело.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: