facebook

У міській “ЄС” вважають, що вибори у Франківській ОТГ можуть зірвати

Івано-Франківська міська виборча комісія вдруге не змогла прийняти рішення про затвердження виборчих округів для проведення виборів до міськради.

На засіданні 5 вересня рішення про затвердження виборчих округів не прийняли через голову ТВК Андрія Петрика (суб’єкт висування – ПП «Голос»), який завчасно покинув засідання комісії. Після чого між депутатами міськради, невідомими молодиками та членами комісії виникла сварка, яка завершилася викликом поліції та заявою членів комісії у ЦВК про політичний тиск.

Конфлікт супроводжувався особистими образами, лайкою в бік членів територіальної комісії, які можна розцінювати, як психологічний тиск на комісію.

6 вересня комісія повторно зібралася для обговорення та прийняття рішення щодо формування виборчих округів. Однак засідання не відбулося через голову ТВК Андрія Петрика, який не прибув на зібрання о 10.00 і розіслав повідомлення членам ТВК про те, що засідання переноситься на 18.00. Тим самим Андрій Петрик фактично усунувся від виконання обов’язків голови ТВК і організації її роботи.

Аналізуючи події, що відбулися протягом цих двох днів можемо сказати про чіткі й скоординовані дії представників політичних партій: «Голос», «Слуга народу» та «За майбутнє».

«Європейська Солідарність» Івано-Франківська вважає, що такі скоординовані дії мають на меті унеможливити роботу територіальної виборчої комісії та зірвати виборчий процес у місті. Адже не прийняття рішення про утворення виборчих округів до 24.00 6 вересня є грубим порушенням виборчого законодавства, що дає підстави Центральній виборчій комісії достроково припинити повноваження діючої ТВК і формування нової.

Формування та подальша організація роботи нової комісії з дотриманням усіх юридичних норм може тривати до семи днів.

Тому, деструктивні дії представників політичних партій «Голос», «Слуга народу» та «За майбутнє» можуть призвести до того, що нова комісія не встигне провести всі організаційні заходи з підготовки виборів до міської ради.

Ми вимагаємо припинити політичні спекуляції, тиск на окремих членів територіальної виборчої комісії, та закликаємо усіх членів ТВК перейти до конструктивного обговорення, і прийняти рішення про утворення виборчих округів у встановлений виборчим законодавством термін.

Джерело.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: