facebook

Як знову привчити дитину до порядку після тривалого літнього відпочинку

З початком навчального року дитині треба нагадати про дотримання порядку.

Хто полюбляє прибиратися? Та ніхто! Якщо деякі дорослі ще можуть відволіктися на музику або на телефонні розмови з близькими на час клінінгу, то дітям таке вміння організації часу недоступне. Дехто тільки з-під палиці збирає іграшки у ящик і протирає полиці від пилу, а більшість дітлахів просто заштовхає все сміття під ліжко або до шафи — усі ж так робили у дитинстві, правда? Зараз ми поділимося з вами, чим можна допомогти дитині впоратися зі стресом від повернення до школи і відновити колишні навички, інформує Ukr.Media.

Пряник кращий за батіг

Можна зробити папірці із завданнями, згорнути їх і скласти у банку. Потім кожен член родини витягує завдання — лише по 3 на день. Усі, хто успішно з ними впораються, ввечері сідають пити чай з солодощами. Поступово можна збільшити кількість папірців або додати більш складні завдання — помити дзеркало, протерти вікно, Очистити полиці з крупами і т. д. Заохотити дітей їжею або вигадати їм іншу розвагу — вибір залишається за вами.

Покажіть на собі

Приклад батьків заразливий. Як у родинах малюкам прищеплюється певна система харчування, так і звички приходять до них від батьків. У деяких сім’ях виникають досить комічні історії, коли малюк, що ледь почав ходити, починає носитися вдома з ганчіркою, пародіюючи маму. Розподіляйте обов’язки, просіть нащадків про допомогу, Дякуйте їм за роботу і акцентуйте увагу на тому, що у чистому будинку жити приємніше і навіть працюється легше. Щовечора перед сном разом розкладайте речі по місцях, готуйте одяг на наступний день і збирайте рюкзак. Поясніть дитині, що порядок у речах дозволить їй без поспіху зібратися вранці і піти до школи у гарному настрої.

Дізнайтеся про розклад уроків

Школа — друга домівка, і не просто так. У ній дітей вчать не лише енциклопедичним знанням і базовим поняттям, а й виховують. Не даремно у шкільній програмі є такі предмети, як вишивання, кулінарія та інше — усім цим діти займаються на уроках технологій. Запропонуйте класному керівнику провести заняття з базових потреб дорослої людини, включивши прибирання до програми курсу технологій. У дорослому віці дитині точно знадобляться знання про те, як запустити пральну машинку, який засіб для очищення краще використовувати для індукційної плити і чому деякі плями не виводяться, якщо річ не запрати відразу. Саме цієї інформації дуже не вистачає, коли ви лише починаєте самостійне життя.

Припиніть опікати

Досить лаяти дитину, а після прибирати кімнату за нею. Поясніть, що її особистий простір — зона її відповідальності, а не вашої. Оминайте дитячу кімнату під час прибирання, якщо вашій дитині більше 10 років. Нехай на її території на кілька тижнів запанує безлад — все одно це закінчиться, коли зі столу почнуть падати гори підручників, у шафі не залишиться обережно складених футболок, а у ліжку скупчаться крихти. Комфорт полюбляють усі, тому дитині доведеться опанувати себе і зробити генеральне прибирання.

Джерело.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: