facebook

Задоволення для мами і дитини: розпочався тиждень грудного вигодовування

Розпочався Всесвітній щорічний тиждень підтримки грудного вигодовування. Україна долучилась до його проведення з 2001 року.


“На перший погляд грудне вигодовування – це природний процес. Що тут обговорювати? Та в сучасному світі все набагато складніше”, – висловила свою думку кандидат медичних наук, педіатр-алерголог Владислава Барзилович, 32 роки. Жінка також годує грудьми свою півторарічну доньку Мію. Проте каже, що не у кожної жінки є можливість годувати немовлят грудьми.
“Не у всіх країнах мами мають можливість залишатись в декреті довше кількох місяців. У деяких жінок немає молока, хтось не хоче псувати форму грудей. А ті, хто годував дітей до 3 років, пишаються цим настільки, що дозволяють собі докоряти іншим. Про дискусії в громадських місцях взагалі мовчу”.

Лікарка вважає, що для молодої мами важливо добре харчуватись і висипатися, для дитини – правильно брати груди і не лінуватись.
“Налагоджена лактація – це командна робота. Але налаштування “вигодувати будь-якою ціною” саме собою є агресивним. Грудне вигодовування повинно приносити задоволення мамі і дитині. Не дозволяйте нікому вас критикувати. Якщо щось не виходить, звертайтесь за допомогою до консультанта з грудного вигодовування. І головне – налаштуйтесь на краще й отримуйте радість від материнства”, – додає Барзилович.

Джерело.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: